Menu

Zajęcia dodatkowe

Szkoła oferuje zajęcia dodatkowe dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań Uczniów.

Poniższa oferta zajęć dla naszych uczniów, nie jest dodatkowo płatna.

 

Warsztaty Artystyczne

Warsztaty artystyczne przygotowane są dla dzieci w wieku 5-12 lat, czas trwania ok 60 min. Na zajęciach dzieci będą pracować z różnorodnymi materiałami jak: papier, tektura, drewno, plastik, tkaniny, włóczki i z innymi materiałami uzyskanymi między innymi z środowiska naturalnego lub surowców wtórnych.

Zajęcia mają na celu:

 • stworzenie przestrzeni dla naturalnej potrzeby ekspresji twórczej dzieci
 • przedstawienie różnorodności materiałów i technik wizualnych
 • rozwijanie wyobraźni przestrzennej
 • rozwijanie umiejętności poszukiwania własnych rozwiązań
 • kształtowanie sprawności manualnej
 • pogłębianie wrażliwości i umiejętności odnajdywania harmonii kształtów, kolorów, wzorów wokół
 • uwrażliwienie na środowisko naturalne i myślenie ekologiczne

Warsztaty  prowadzi Pani Anna Bieniak, absolwentka Malarstwa i Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2007 roku pracuje z dziećmi i dorosłymi prowadząc i organizując wydarzenia artystyczne. Od 2010 zgłębia filozofię i techniki pracy Marii Montessori. Prywatnie mama 3 letniego Dawidka.

 

Akrobatyka

Akrobatyka jest jednym z rodzajów sportu gimnastycznego, który zdobywa dużą popularność w kraju. Dyscyplina łączy w sobie walory mistrzostwa sportowego, z elementami swoistego piękna i sztuki baletowej, co sprawia że jest bardzo widowiskowa.

Dysponuje szerokim zespołem form, środków i bodźców ruchowych o najbardziej wszechstronnym i ogólnorozwojowym oddziaływaniu na organizm. Kształtuje zarówno osobniczą wartość ucznia w sferze cielesnej, jak i psychicznej. Najogólniej mówiąc podstawowym celem są działania kształcące, usprawniające i wychowawcze.

Zajęcia oferują:

 • dostarczanie wielu bodźców ruchowych w trosce o wszechstronny i harmonijny rozwój,
 • systematyczne rozwijanie sprawności fizycznej poprzez kształtowanie szeregu umiejętności i nawyków ruchowych,
 • usprawnianie osobiste poprzez kształtowanie cech motorycznych jak siła, gibkość, koordynacja ruchowa, które mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój ciała dziecka,
 • wdrażanie do umiejętności pracy w małych zespołach,
 • rozwijanie wrażliwości estetycznej na piękno ruchu, jego płynność, elastyczność i obszerność,
 • wpływanie na rozwój cech wolicjonalnych, odwagi, zdecydowania, rzetelności, wzajemnej pomocy,
 • dużo zabawy i radości.

Dodatkowe uprawnienia do zajęć z gimnastyki korekcyjnej pozwoliły na włączenie ćwiczeń korekcyjno kompensujących, niwelujące zbędne napięcia mięśniowe oraz wzmacniające partie mięśniowe odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Zajęcia taneczne

W ramach zajęć Uczniowie zapoznają się z różnorodnymi stylami tanecznym takimi jak np.: hip – hop, latino solo, taniec nowoczesny czy taniec towarzyski. Poznają nie tylko kroki, lecz poprawiają także swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wrażliwości na piękno, naukę samodyscypliny, rozwój wyobraźni twórczej oraz wyrabianie umiejętności pracy w zespole. Gry i zabawy taneczne oraz różnorodna muzyka mają na celu uwrażliwienie dzieci na rytm. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia ceramiczne

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę. 
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Wykonywane na nich prace wypalane są w profesjonalnej pracowni ceramicznej, a następnie wracają do rąk swych twórców.

Zajęcia kulinarne

W czasie zajęć kulinarnych dzieci otwierają się mentalnie na różne kolory i smaki jedzenia. Gotowanie to bardzo motywująca czynność w procesie dorastania. Ważna jest w nim zarówno samodzielność, jak i tez praca zespołowa, podział obowiązków i ogromna satysfakcja z efektu końcowego. Podczas zajęć kulinarnych dzieci otwierają się na nowe smaki, zdrowe jedzenie, potrawy z różnych części świata oraz uczą się samodzielnego przygotowywania posiłków. Zajęcia kulinarne odbywają się raz w tygodniu a umiejętności nabywane w ich trakcie wykorzystujemy na co dzień w trakcie przyrządzanych w szkole II śniadań i podwieczorków oraz w działalności kawiarenki szkolnej.

Zajęcia na basenie

Pływanie jest aktywnością dla każdego. Ćwiczenia w wodzie pobudzają całościowy rozwój organizmu. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Zajęcia na pływalni stanowią dla nich doskonałą zabawę, ponieważ ułatwiają im relaks, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Często dzieci stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji w życiu codziennym. Zajęcia nauki pływania dla Uczniów naszej szkoły odbywają się raz w tygodniu w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Ursusie według planu instruktora. Stanowią one jedną z form zajęć wychowania fizycznego i są urozmaiceniem szkolnych zajęć gimnastyczno-sportowych. W zależności od posiadanych umiejętności pływackich Uczniowie rozpoczynający zajęcia na pływalni uczą się oswojenia z wodą, aktywnego wydechu do wody, zanurzania głowy, wyporności, poślizgów na piersiach i grzbiecie oraz finalnie - ruchów nóg na piersiach i grzbiecie oraz elementarnych skoków do wody.

Uczniowie posiadający doświadczenie uczą się kolejno stylów pływackich ze szczególnym zwróceniem uwagi na technikę ruchów i ich efektywność, sposób oddychania i koordynację ruchową. W trakcie zajęć zwiększana jest długość przepływanych dystansów oraz zmieniane tempo pływania, dzięki czemu kształtowana jest wytrzymałość pływacka, a wiec możliwości kondycyjne ćwiczących. Wprowadzana jest także nauka nawrotów do poszczególnych technik pływackich oraz nauka skoku startowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry