Menu

Zajęcia dodatkowe

Przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci.

Poniższa oferta zajęć, nie jest dodatkowo płatna.

Zajęcia taneczne

W ramach zajęć Uczniowie zapoznają się z różnorodnymi stylami tanecznym takimi jak np.: hip – hop, latino solo, taniec nowoczesny czy taniec towarzyski. Poznają nie tylko kroki, lecz poprawiają także swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.

Zajęcia mają na celu rozbudzenie wrażliwości na piękno, naukę samodyscypliny, rozwój wyobraźni twórczej oraz wyrabianie umiejętności pracy w zespole.

Gry i zabawy taneczne oraz różnorodna muzyka mają na celu uwrażliwienie dzieci na rytm. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia ceramiczne

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Wykonywane na nich prace wypalane są w profesjonalnej pracowni ceramicznej, a następnie wracają do rąk swych twórców.

Zajęcia kulinarne

W czasie zajęć kulinarnych dzieci otwierają się mentalnie na różne kolory i smaki jedzenia. Gotowanie to bardzo motywująca czynność w procesie dorastania. Ważna jest w nim zarówno samodzielność, jak i tez praca zespołowa, podział obowiązków i ogromna satysfakcja z efektu końcowego.

Podczas zajęć kulinarnych dzieci otwierają się na nowe smaki, zdrowe jedzenie, potrawy z różnych części świata oraz uczą się samodzielnego przygotowywania posiłków. Zajęcia kulinarne odbywają się raz w tygodniu a umiejętności nabywane w ich trakcie wykorzystujemy na co dzień w trakcie przyrządzanych w szkole II śniadań i podwieczorków oraz w działalności kawiarenki szkolnej.

Zajęcia na basenie

Pływanie jest aktywnością dla każdego. Ćwiczenia w wodzie pobudzają całościowy rozwój organizmu. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Zajęcia na pływalni stanowią dla nich doskonałą zabawę, ponieważ ułatwiają im relaks, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Często dzieci stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji w życiu codziennym. Zajęcia nauki pływania dla dzieci z naszego przedszkola odbywają się raz w tygodniu w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Ursusie według planu instruktora. W trakcie zajęć młodzi pływacy nabywają umiejętności: swobodnego zachowania się w wodzie i spokojnego reagowania na bodźce zewnętrzne, zanurzania głowy do wody, otwierania oczu pod wodą, opanowania aktywnego wydechu do wody. Za pomocą kolorowych przyborów pływackich dzieci przepływają na plecach i na piersiach oraz skaczą na nogi. Przedszkolaki, które swobodnie poruszają się w wodzie uczą się pływać stylem grzbietowym i strzałką wraz z elementami nurkowania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry